Style aranżacji balkonów od epoki wiktoriańskiej do współczesnościEra wiktoriańska to czas innowacji architektonicznych w XIX wieku. W tym okresie powstały również nowe style aranżacji balkonów. Wiktoriańskie balkony zaprojektowano jako pomieszczenia na zewnątrz i często były misternie zdobione kombinacją balustrad i balustrad z kutego żelaza i żeliwa, a także wzorzystych płytek podłogowych lub marmurowych płyt. Współczesne balkony są znacznie prostsze w projektowaniu i są najczęściej wykorzystywane jako funkcjonalna przestrzeń zapewniająca cień przed słońcem lub ochronę przed niepogodą.

Styl wiktoriański i styl śródziemnomorski

W epoce wiktoriańskiej styl architektoniczny charakteryzował się ozdobną dekoracją i ornamentyką. Dlatego wiele osób decyduje się na zaprojektowanie swoich balkonów w tym stylu.

Projekt balkonów w stylu wiktoriańskim często charakteryzuje się dekoracyjnymi balustradami, kolumnami i innymi elementami architektonicznymi, takimi jak wsporniki, wrzeciona i łuki. Możesz również dodać do swojego balkonu osobiste akcenty, takie jak rośliny lub kwiaty.

Śródziemnomorski styl balkonu charakteryzuje się poczuciem otwartości i połączenia z otoczeniem. Architektura tego typu balkonów charakteryzuje się zazwyczaj wysokimi sufitami, dużymi oknami i drzwiami sięgającymi od podłogi do sufitu.

Nowoczesny styl dzięki wyjątkowym zestawom ogrodowym

Balkony zostały tradycyjnie zaprojektowane jako bezpieczna przestrzeń. Często są pomijane i zaniedbywane, ponieważ nie służą celom funkcjonalnym. Jednak wraz ze wzrostem zieleni i urbanizacji balkony stały się ważną częścią naszej przestrzeni życiowej. Są teraz wykorzystywane do wypoczynku i rozrywki gości.Projekt balkonów ewoluował, aby uwzględniać bardziej nowoczesne udogodnienia, takie jak wykorzystanie elementów wodnych lub paneli słonecznych do zrównoważonej produkcji energii.

Nowoczesne meble ogrodowe wykonane z technorattanu są lekkie, wodoodporne, odporne na promieniowanie UV, działanie czynników atmosferycznych i mogą być pozostawione na zewnątrz przez cały rok. Można je znaleźć w różnych kolorach i stylach, od eleganckich i tradycyjnych po współczesne i nowoczesne. Jest łatwa do czyszczenia i konserwacji, a ponieważ jest syntetyczna, nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów. Często jest tańsza od prawdziwej wikliny i jest powszechnie dostępna w większości ofert sprzedażowych.